تاریخ انتشار : جمعه 1 مهر 1401 - 12:44
68 بازدید
کد خبر : 202162

دانلود زیرنویس مستند Sidney 2022 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس مستند Sidney 2022 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس مستند Sidney 2022 این حقیقت در قلب «سیدنی»، مستند جدید رجینالد هادلین درباره ستاره هالیوود سیدنی پواتیه قرار دارد. این مستند که توسط اپرا وینفری ساخته شده است، با بازگویی زمانی پیشرفت غیرقابل پیش بینی پواتیه به سیستم کلاسیک هالیوود و تبدیل شدن به اولین بازیگر سیاهپوست برنده اسکار بهترین بازیگر مرد، کار

دانلود زیرنویس مستند Sidney 2022 این حقیقت در قلب «سیدنی»، مستند جدید رجینالد هادلین درباره ستاره هالیوود سیدنی پواتیه قرار دارد. این مستند که توسط اپرا وینفری ساخته شده است، با بازگویی زمانی پیشرفت غیرقابل پیش بینی پواتیه به سیستم کلاسیک هالیوود و تبدیل شدن به اولین بازیگر سیاهپوست برنده اسکار بهترین بازیگر مرد، کار فوق العاده ای در حفظ اسطوره پواتیه به عنوان یک بازیگر و کارگردان پیشگام انجام می دهد. فعال، شوهر و پدر.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس مستند Sidney 2022 - بلو سابتایتل

زیرنویس مستند Sidney 2022 پواتیه در مصاحبه‌ای با فیلمبرداری فوق‌العاده که مطمئناً طرفداران این بازیگر فقید را احساساتی می‌کند، مستقیماً با دوربین صحبت می‌کند و منشأ خود را در جزیره گربه در باهاما به اشتراک می‌گذارد. پدرش که دو ماه زودتر به دنیا آمد، آماده بود تا او را در جعبه کفش دفن کند، اما مادرش به دنبال یک پیشگو رفت تا به او اطمینان دهد که کوچکترین پسرش آینده درخشانی خواهد داشت. این آگاهی که او قرار بود حتی قبل از زنده ماندن بمیرد، پوآتیه را وادار کرد تا زندگی خود را با ذوق و شوق زندگی کند. پواتیه هر آنچه را که به عنوان یک مرد تبدیل شده است به پایه و اساس والدینش نسبت می دهد. شفقت مادرش و اعتقاد پدرش به اینکه معیار یک مرد در توانایی او در مراقبت از فرزندانش است.

همراه با تاریخ شفاهی پواتیه از دوران کودکی خود در باهاما، سال‌های نوجوانی در مواجهه با نژادپرستی در جیم کرو میامی، و روزهای اولیه تلاش برای نفوذ به تئاتر سیاهپوستان آمریکایی در هارلم، این مستند شامل گفتگوهایی به سبک سر صحبت با کسانی است که او و کسانی که او را می‌شناختند. که از او الهام گرفتند. این شامل مصاحبه با دخترانش، همسر سابقش، خوانیتا هاردی، بیوه‌اش جوآنا شیمکوس، نلسون جورج مورخ، آرام گودسوزیا، زندگی‌نامه‌نویس، و مورگان فریمن، هالی بری و دنزل واشنگتن است.

در حالی که شنیدن صحبت‌های هاردی و دخترانش از ازدواج اولش مایه طراوت است، اما جنبه‌های تیره‌تر رابطه نه ساله‌اش با همبازی‌اش دیاهان کارول در «پاریس بلوز» به شدت پاک‌سازی می‌شود، که انفجار آن فقط توسط کارول مورد توجه قرار گرفته است. کلیپ آرشیوی کوتاه این غیرصادقانه است که بیشتر از دیدگاه کارول در مورد رابطه طوفانی آنها استفاده نکنید. به خصوص وقتی با صداقت خامی که مستند اخیر اتان هاوک به نام «آخرین ستارگان فیلم» با آن جنبه‌های پیچیده‌تر ماجرای پل نیومن و جوآن وودوارد همبازی‌های «پاریس بلوز» را بررسی می‌کند، مقایسه کنیم، رابطه‌ای که دو ازدواج را منفجر کرد.

زیرنویس مستند Sidney 2022 - بلو سابتایتل

زیرنویس مستند Sidney 2022 «سیدنی» به خوبی نشان می دهد که پوآتیه به فیلم های جریان اصلی هالیوود و در نهایت تبدیل شدن به موقعیت فوق ستاره تبدیل شده است. هادلین فیلم ها و فیلمسازانی را برجسته می کند که به اندازه کافی شجاع بودند تا نمایشی واقع گرایانه از یک مرد سیاهپوست را نسبت به دهه های گذشته در هالیوود ارائه دهند، از جوزف ال. مانکیویچ شروع می شود، که پواتیه را برای بازی در نقش یک پزشک جوان در درام خود “راهی وجود ندارد” شروع کرد. ” از آنجا، این مستند به راه‌هایی می‌پردازد که نقش‌های پواتیه در فیلم‌هایی مانند «یک کشمش در آفتاب» و بازی برنده اسکار او در «نیلوفرهای زمین» مسیری را برای نمایش‌های ظریف‌تر از زندگی سیاه‌پوستان در جریان اصلی سینمای هالیوود هموار کردند.

در حالی که این سند به بررسی استقبال قطبی از پواتیه در جامعه سیاه پوستان می پردازد، به ویژه در فیلم هایی مانند «دفینان ها» و «حدس بزنید چه کسی به شام ​​می آید»، این کار را فقط به صورت گذرا انجام می دهد. جیمز بالدوین، که منتقد هر دو فیلم در کتابش «شیطان کار می‌یابد»، در یک کلیپ آرشیوی نمایش داده می‌شود – اما کلمات او هرگز مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، با این فرض که هادلین یا بیننده را با نحوه نقد بالدوین از آثار آشنا می‌کند یا نمی‌داند. می‌خواهند این کلمات تز او را خراب کنند که فیلم‌ها باید در چارچوب زمانی که اکران شده‌اند درک شوند. این نادیده می گیرد که بالدوین در زمان آزادی از آنها انتقاد می کرد.

همچنین در مورد سایر بازیگران سیاه پوستی که در هالیوود کار پیدا کردند، زمینه کافی وجود ندارد. پل رابسون، همراه با کلیشه های منفی ارائه شده توسط مانتان مورلند و استپین فچیت، مورد اشاره قرار می گیرد، اما خبری از بازیگران جدی مانند جیمز ادواردز، کانادا لی، یا خوانو هرناندز نیست. با این حال، مصاحبه با فریمن، بری و واشنگتن که نشان می‌دهد چقدر پیشرفت پواتیه به‌عنوان یک ستاره عمیق است، به گونه‌ای که این دیگران نتوانستند به زمینه‌ای کمک کنند که چه چیزی موفقیت حرفه‌ای پوآتیه را برای بازیگران سیاه‌پوست در صنعت تبدیل به نقطه عطفی کرده است.

زیرنویس مستند Sidney 2022 - بلو سابتایتل

زیرنویس مستند سیدنی ۲۰۲۲  این سند در کاوش در مورد دوستی چند دهه پواتیه با هری بلافونته بهترین نتیجه را دارد. این دو در حالی که با هم در تئاتر کار می کردند با هم آشنا شدند و پواتیه در حالی که یک شب برای بلافونته برای یک شیفت لحظه آخری برای کار روزانه خود فراخوانده شد، به استراحت بزرگ خود رسید. هادلین کار بسیار خوبی انجام می‌دهد که دوستی آن‌ها را در همان روزهای اولیه حضور در تئاتر، فعالیت‌های سیاسی‌شان برای حقوق مدنی در دهه ۱۹۶۰ و همکاری با هم در اولین کارگردانی پواتیه «باک و واعظ» در سال ۱۹۷۲ نشان می‌دهد. کلیپ‌های آرشیوی این دو در برنامه‌های گفتگوی نمایشی. مانند “نمایش دیک کاوت” اجازه می دهد تحسین عمیق آنها – و رقابت بازیگوش – حتی دهه ها بعد بدرخشد.

تأثیر پوآتیه به عنوان کارگردان در تقابل با فیلم‌های دوران Blaxploitation به طور خلاصه بررسی می‌شود. باربارا استرایسند توضیح می دهد که چرا او، پواتیه و نیومن شرکت تولید First Artists را ایجاد کردند تا کنترل بیشتری بر پروژه های خود داشته باشند. پواتیه نه تنها به عنوان کارگردان فیلم های کمدی درخشید، بلکه مطمئن شد کسانی که در پشت صحنه تولیدات او کار می کنند عمدتا سیاه پوست هستند. اما دوباره، سند از کاوش در جنبه‌های پیچیده‌تر خروجی کارگردانی پواتیه اجتناب می‌کند. یعنی فیلم های زیادی که او با بازی بیل کازبی کارگردانی کرد.

پواتیه در جشن تولد ۴۲ سالگی اپرا به او می گوید: «وقتی رویاهای دیگران را حمل می کنید، دشوار است. در اینجا چالش گفتن مردی مانند داستان پواتیه نهفته است. آیا افسانه را چاپ می کنید یا عمیق تر به کاستی ها می پردازید؟ مطمئناً این یک اقدام متعادل کننده است و هادلین کاملاً انجام نمی دهد.

زیرنویس سیدنی ۲۰۲۲ بیشتر به عنوان توضیحی برای اینکه چرا سیدنی پواتیه به عنوان یک چهره مهم در تاریخ آمریکا – نه فقط در تاریخ هالیوود – باقی مانده است، عمل می کند تا اینکه به عنوان یک زگیل و همه بیوگرافی سیدنی مرد. ممکن است برای چنین مستندی درباره پواتیه، که تأثیرش بر هالیوودی که هنوز آن فرصتی را که او حدود ۵۰ سال پیش گفته بود، ندارد، خیلی زود باشد.

زیرنویس مستند سیدنی 2022 - بلو سابتایتل

این نقد از جشنواره بین المللی فیلم تورنتو ثبت شده است. «سیدنی» در ۲۳ سپتامبر در سینماهای منتخب و در Apple TV+ نمایش داده خواهد شد.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.